Rapor Parası

Rapor parası sorgulama işleminizi sitemiz üzerinden çok basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.Rapor paranız ne kadar rapor parasını ne zaman alabilirsiniz gibi soruları merak ediyor ve rapor parası olarak kaç para alacağınızı merak ediyorsanız aşağıdan hesaplayabilirsiniz.

Şuna dikkat etlmelisiniz işvereniniz iş göremezlik raporunu sgk ya iletmiş olmalıdır.

SGK RAPOR PARASI SORGULAMA

Rapor Parası:Değerli okuyucularımız 5510 nolu sigortlar sağlık kanununa göre üç adet sgk geçiçi iş göremezlik ödemesi yapmaktadır yurttaşlarımıza.Siz sigortalı çalışırken bir iş yerinde bir sorun başııza geldiyse yada yaptığınız iş ile alakalı bir meslek hasalığınız vuku bulduysa herkes tarafından bilinen rapor parası istirahat parası almaya hak kazanıyorsunuz.

İkincisinde ise herhangi bir rahatsızlığı nedeniyle sigortalı rapor almış ise rapor alım tarihinden evvel üç ay (doksan gün) prim ödenmiş olması şartıyla ve raporun üçüncü gününden başlayarak rapor parası alabilir. Bir diğeri de, bayan çalışanın doğum gerçekleştirmesi sonunda doğumdan önce 8 hafta doğumdan sonra ki 8 hafta çoklu gebeliklerde ise doğumdan önce 10 haftada çalışmadığı her gün için Sgk rapor parası ödenir. Ancak sigortalı bayan çalışanın doğumdan önceki üç ay yani doksan gün düzenli prim ödemiş olma şartı aranır. Sosyal Güvenlik Kurumu, geçici iş göremezlik ödeneği ayakta tedaviler de ve yatarak tedaviler de farklı hesaplanmaktadır.

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

 1. Ahme dedi ki:

  İŞ verenler bizim haklarımızı yiyorlar
  onlara yıllarca çalışıyoruz
  emek veriyoruz
  en ufak bir sıkıntıda hemen bizlere arkalarını donuyorlar buna ne biz nede ALLAH razı olur.

  Rapor paralarının üstüne yatmaya çalışanlar bile var lütfen bu konuda iş verenlere ciddi yapırımlar getirtilsin bizleri zor durumlarda bırakmasınlar.

Soru Sorunuz