E ticaret işine girsem eticaret nasıl yapılır

E ticaret işine girsem eticaret nasıl yapılır

Meslekler

04 Nisan 2015

ekledi.

2 yorum yazıldı

833 kez incelendi.

Bu yani uzun zamandır kafanızda ki tek konu bu öncelikle bu yazıda pozif konuları yazının sonuna saklayacağım çünkü inanıyorum ki öncelikle tüm negatif işleri bilmeniz sizin daha fazla yararınıza olacaktır.Sonrasında beddua almamak ve üstüme düşeni yapabilmek için sizlere her şeyi tüm gerçekçiliği ile anlatacağım.

Öyle ego sahibi insanların yazmış oldukları yada bir şeyleri satma amacındaki insanların yazmış oldukları gibi şişirme yazılara yada gerçekleri saptırmaya hiç ihtiyacım yok.Çünkü bu yazıda ben ne bir ürün üreten olarak buradayım ne de pazarlamacı olarak.

E ticaret işi nasıl yapılır

Teknik kısımları geçelim işte domain almak domain reglemek derler kafanız karışmasın bu işleme.

Hosting de sitemizi barındırmak derler: Yani bir sunucuda sitenizin açılmasını sağlamak

Reklam çalışmaları: Bu size bağlı bir konu istediğiniz gibi çalışmalar yapabilirsiniz.

E ticaret işine girsem başarılı olurmuyum

Her ticaret yapacak kişi gibi sizinde çekinceleriniz olabilir bu gayet doğal.E-ticaret işinde başarılı olmanın tek bir yolu var sadece tek bir yolu.Öyle şişirildiği gibi bir sürü yolu yok esasında ben zamanında bu yolu buldum ve bu sayede evimde yıllardır oturuyorum ömrüm boyunca da oturup istediğim şeyleri yapabileceğim.

Bu yol çok basit sadece ÜRÜN.

Reklam siteyi duyurmak bir şeyler yapmak bunların hepsi fasafiso önemli olan tek şey ÜRÜN.

Peki ürünüm herkesin e-ticarette sattığı ürünlerden ne yapacağım ?

Yani batmaya mahkum gibi görüyorum seni.Eğer koca koca firmaların aldığı ürünleri onlardan daha ucuza almayı başaramaz daha ucuza satmayı başaramazsan.Bırak boş ver sana o her şey fiyat değildir diyenleri.Ya onlar Amerika da İtalya da çok yaşadılar çünkü oralarda kalite de önemli.Yada şuan türkiyenin lüks semtlerinden birinden yazıyorlar o yazıları ve cepleri şişkin.

Burası Türkiye arkadaşım burada her şey FİYATTIR.Kalitenin çakması olabilir biz ucuzsa alırız.Çünkü burada insanlar ayda 1.000 tl gibi bir para ile koca koca evler geçindiriyorlar.

Sen internet üzerinden Nike’nin bir kapişonlusuna 300 tl vermeye devam et.Burada insanlar internette onun çakmasını 20 tl ye görürse kapışırlar.

Gerçekleri gör değerli okuyucum ve bana sormak istediğin soruyu e-ticaret yapmayı düşündüğün işi aşağıdan belirt sana hangi konuları yapabilirsin yapamazsın hemen söyleyeyim.Yorumum negatif de olsa pozitif de olsa %100 işine yaramayacak mı ? Sana farklı görmediğin bir yönü göstermeyecek mi ?

Gösterecek ve belkide çok önemli bazı hatalardan döndürecek yada dahada ilerle meni sağlayacak.Tüm sorduğunuz sorulara 2 saat içinde geri dönebilirim.

 

Tamam da pozitif yönden bahsedecektin ondan neden bahsetmiyorsun derseniz.Ondan yazımın arasında bahsettim aslında ben bulduğum ve 1 yıl satışını yaptığım tek üründen tüm hayatımı kurtardım sıra sende.

Etiketler: , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. ytfslyn dedi ki:

    Maillerime admin çok hızlı bir şekilde yardımcı oldu ve hiç karşılık beklemeksizin bana yardımcı olduğunuz için sizlere teşekkür ederim.Artık e-ticaret işinden korkmuyorum.

  2. Cihan dedi ki:

    e ticaret konusunda size bir sorum olacaktı mail adresinizi bulamadığım için buradan soruyorum. Ürün tavsiyesi verebilir misiniz hangi ürünlerin satışları daha kolaydır ve bu ürünü temin ettikten sonra mı satış yapmalıyım yoksa siparişi aldıktan sonra mı ürünü edinmeliyim. Teşekkürler şimdiden

Soru Sorunuz